Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Skadhauge, Birgitte Rechinger Adjungeret professor, Vice President, Carlsberg Group Research birgitte.skadhauge@carlsberg.com +4533275319
Skjødt, Maja Hørning Jordbrugsteknolog mahs@agro.au.dk +4593509013
Skov, Morten Elektroniktekniker mosk@agro.au.dk +4587157624 +4520710888 8826
Skovgård, Henrik Seniorforsker henrik.skovgaard@agro.au.dk +4587158115
Steenberg, Tove Seniorforsker tove.steenberg@agro.au.dk +4587158123
Stensgaard, Bodil Laboratoriefuldmægtig bodil.stensgaard@agro.au.dk +4522780850
Sønderskov, Mette Akademisk medarbejder mette.sonderskov@agro.au.dk +4587158231
Sørensen, Chris Khadgi Forsker chris.sorensen@agro.au.dk +4587158138
Sørensen, Helle Baadsgaard Forsøgsmedarbejder helle.baadsgaard@agro.au.dk +4551269291 Foulum
Sørensen, Jakob Forsøgsmedarbejder jso@agro.au.dk +4587158204 +4522283311
Sørensen, Kirsten Kørup Akademisk medarbejder kirstenkoerup@agro.au.dk +4593522131 8820, 2024
Sørensen, Peter Seniorforsker ps@agro.au.dk +4587157738
Sørensen, Steen Christian Driftsleder steenc.sorensen@agro.au.dk +4587158206 +4522283389
Langvad, Birgit S. Institutsekretariatsleder langvad@agro.au.dk +4523310430 8814
Taghizadeh-Toosi, Arezoo Forsker arezoo.taghizadeh-toosi@agro.au.dk +4587157662 PV24, 2115
Thach, Tine Ph.d.studerende tine.thach@agro.au.dk +4587157504
Thers, Henrik Ph.d.-studerende thers@agro.au.dk
Thomsen, Anton Gårde Seniorforsker anton.thomsen@agro.au.dk +4520711810 8822
Thomsen, Henning Carlo Ledende jordbrugstekniker henning.thomsen@agro.au.dk +4540614899
Thomsen, Ingrid Kaag Seniorforsker ingrid.thomsen@agro.au.dk +4587157763 +4540305856
Thorsøe, Martin Hvarregaard Forsker martinh.thorsoe@au.dk
Timma, Lelde Postdoc lelde.timma@agro.au.dk
Varvaris, Ioannis Ph.d.-studerende ioannisvarvaris@agro.au.dk
Vendelbo, Nikolaj Meisner Ph.d.-studerende nive@agro.au.dk
Villadsen, Dennis Elektroniktekniker devi@agro.au.dk +4593508452
Vincze, Eva
Vinther, Finn Pilgaard Akademisk medarbejder finnpilgaard.vinther@agro.au.dk +4587157906
Wang, Ying Akademisk medarbejder yingwang@agro.au.dk +4593508751 8814, 2007
Windeck, Claudia Therese Ph.d.-studerende claudia.kalla@agro.au.dk
Wolf, Kari Anna Ph.d.-studerende kari.wolf@agro.au.dk
Wollenweber, Bernd Lektor bernd.wollenweber@agro.au.dk +4587158369 7611, B116
Yang, Qi Ph.d.-studerende yangqi@agro.au.dk
Zhang, Peng Gæsteph.d. peng@agro.au.dk
Zhao, Jin Postdoc jinzhao@agro.au.dk 8820, 2008
de Jonge, Lis Wollesen Professor lis.w.de.jonge@agro.au.dk +4524940550
la Cour, Anna Karin annalacour@agro.au.dk
ten Damme, Loraine Ph.d.-studerende ltd@agro.au.dk
Østergaard, Anna Dorthe Institutsekretær ando@agro.au.dk +4587158034 PV24