Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Jyndevad Forsøgsstation | FoulumgaardAskov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abalos Rodriguez, Diego Tenure Track Forsker d.abalos@agro.au.dk +4520854336
Abuley, Isaac Kwesi Postdoc ikabuley@agro.au.dk
Ahm, Palle Kristiansen Forsøgsmedarbejder palle.ahm@agro.au.dk +4587158287 +4522283327
Akhter, Muhammad Javaid Ph.d.-studerende mohammadjaved@agro.au.dk
Alfastsen, Olga Laboratorieassistent olga.alfastsen@agro.au.dk +4587154758 +4593508030 PV24, 2192
Almskou-Dahlgaard, Anders Ledende jordbrugstekniker apad@agro.au.dk +4587154773 +4524839713
Andersen, Heidi Mai-Lis Akademisk medarbejder heidimai-lis.andersen@agro.au.dk +4587154781 8822
Andersen, Lene Skovmose Laborant lene.skovmose@agro.au.dk +4529408012
Andersen, Mathias Neumann Professor MSO mathiasn.andersen@agro.au.dk +4587157739 +4522400742 8820, 2022
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Andersen, Per Elmegaard Jordbrugsteknolog pea@agro.au.dk +4520420970
Andersen, Pia Juel Forsøgsmedarbejder pian@agro.au.dk +4525334805
Andersen, Ulla Landbrugstekniker ulla.andersen@agro.au.dk +4587158106 +4522283383
Andrzejczak, Olga Agata Postdoc olga.andrzejczak@mbg.au.dk
Antoniuk, Vita Ph.d.-studerende vita.antoniuk@agro.au.dk
Ardalani, Hamidreza Ph.d.-studerende hamidreza.ardalani@agro.au.dk +4587158998
Arthur, Emmanuel Forsker emmanuel.arthur@agro.au.dk +4587157734 8822
Astrup, Bende Institutsekretær bende.astrup@agro.au.dk +4587158265
Averbuch, Bonnie Ph.d.-studerende bonnie.averbuch@agro.au.dk +4587157772
Azariadis, Aristotelis Ph.d.-studerende aristoteles@agro.au.dk
Azeez, Musibau Oyeleke Ph.d.-studerende azeezmusy@agro.au.dk
Bach, Eva Overby It-medarbejder evao.bach@agro.au.dk +4593522089 8814, 2008
Baek, Seungha Ph.d.-studerende s.baek@agro.au.dk
Balthzersen, Inger Lund Forsøgsmedarbejder inger.balthzersen@agro.au.dk +4587169298 +4520901637
Bekalu, Zelalem Eshetu Postdoc zelaleme.bekalu@agro.au.dk
Bendtsen, Betina Anitta Forsøgsmedarbejder betina.bendtsen@agro.au.dk +4529274249
Berg, Torsten Rødel Seniorrådgiver torsten.berg@agro.au.dk +4524858115 8814, 3080
Beucher, Amélie Marie Postdoc amelie.beucher@agro.au.dk
Bhattarai, Bina Ph.d.-studerende binabhattarai@agro.au.dk +4587158998
Boelt, Birte Seniorforsker bb@agro.au.dk +4587158276 +4522283328 7610, A132
Borg, Søren Lektor soren.borg@mbg.au.dk +4587158283
Brinch-Pedersen, Henrik Professor MSO hbp@mbg.au.dk +4587158268
Brodam, Camilla Kommunikationsrådgiver brodam@agro.au.dk +4593522136 8814, 3082
Børgesen, Christen Duus Seniorforsker christen.borgesen@agro.au.dk +4521694138 8820, 2013
Callesen, Kjeld Forsøgsmedarbejder kjeld.callesen@agro.au.dk +4540594147
Cerimagic, Selma Ph.d.-studerende selce@agro.au.dk
Chen, Ji Forsker ji.chen@agro.au.dk 8820, 2012
Christensen, Bent Tolstrup Professor bent.t.christensen@agro.au.dk +4587157764
Christensen, Julie Therese Ph.d.-studerende julie.christensen@agro.au.dk
Christensen, Jytte Institutsekretær jytte.christensen@agro.au.dk +4587158015 +4523423538 Pv20
Christensen, Karina Rysholt Institutsekretær kch@agro.au.dk +4540711132
Christensen, Lena Laborant lena.christensen@agro.au.dk +4587158205 +4540324658
Christensen, Lotte Dalgaard Ph.d.-studerende ldc@envs.au.dk
Cronin, Iris Vogeler Seniorforsker iris.vogeler@agro.au.dk +4520755932
Dahl, Claus Weirsøe Laborant claus.dahl@agro.au.dk +4587157591 +4530463775
Dalgaard, Tommy Sektionsleder Professor tommy.dalgaard@agro.au.dk +4587157746 +4520706132
De Notaris, Chiara Postdoc cdn@agro.au.dk 8820, 2021
Detlefsen, Frits Jordbrugsteknolog fride@agro.au.dk
Dige, Mathilde Schiøtt Laborant mathilde.dige@agro.au.dk +4587158134
Dionisio, Giuseppe Akademisk medarbejder giuseppe.dionisio@mbg.au.dk +4587158261

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abuley, Isaac Kwesi Postdoc ikabuley@agro.au.dk
Ahm, Palle Kristiansen Forsøgsmedarbejder palle.ahm@agro.au.dk +4587158287 +4522283327
Akhter, Muhammad Javaid Ph.d.-studerende mohammadjaved@agro.au.dk
Almskou-Dahlgaard, Anders Ledende jordbrugstekniker apad@agro.au.dk +4587154773 +4524839713
Andersen, Per Elmegaard Jordbrugsteknolog pea@agro.au.dk +4520420970
Andersen, Ulla Landbrugstekniker ulla.andersen@agro.au.dk +4587158106 +4522283383
Ardalani, Hamidreza Ph.d.-studerende hamidreza.ardalani@agro.au.dk +4587158998
Astrup, Bende Institutsekretær bende.astrup@agro.au.dk +4587158265
Bendtsen, Betina Anitta Forsøgsmedarbejder betina.bendtsen@agro.au.dk +4529274249
Bhattarai, Bina Ph.d.-studerende binabhattarai@agro.au.dk +4587158998
Boelt, Birte Seniorforsker bb@agro.au.dk +4587158276 +4522283328 7610, A132
Christensen, Lena Laborant lena.christensen@agro.au.dk +4587158205 +4540324658
Dahl, Claus Weirsøe Laborant claus.dahl@agro.au.dk +4587157591 +4530463775
Dige, Mathilde Schiøtt Laborant mathilde.dige@agro.au.dk +4587158134
Driessen, Eugene Jozef G.g. Landbrugstekniker eugene.driessen@agro.au.dk +4587158201 +4522283396
Enkegaard, Annie Seniorforsker annie.enkegaard@agro.au.dk +4587158223
Fomsgaard, Inge S. Lektor inge.fomsgaard@agro.au.dk +4587158212 +4522283399
Frederiksen, Birgitte Boyer Laborant bibo@agro.au.dk +4523928647
Gislum, René Lektor rg@agro.au.dk +4520542092
Graugaard, Sonja Institutsekretær sonja.graugaard@agro.au.dk +4587158185 +4522283307 7610, A110
Gyldengren, Jacob Glerup Postdoc jg@agro.au.dk
Hansen, Betina Jordbrugstekniker betinav.hansen@agro.au.dk +4587158284 +4524949633
Hansen, Hans Henning Driftsleder hansh.hansen@agro.au.dk +4522283356
Hansen, Janne Holm Laborant jannehh@agro.au.dk +4587158134
Hartvig, Peter Forsøgsleder peter.hartvig@agro.au.dk +4587158203 +4522283301
Hay, Fiona Ruth fiona.hay@agro.au.dk +4587158382
Hazrati, Hossein Ph.d.-studerende hossein.hazrati@agro.au.dk
Heick, Thies Marten Postdoc thiesm.heick@agro.au.dk +4587158119 +4520782357
Heinager, Karen Bjørn Forsøgsmedarbejder karen.heinager@agro.au.dk +4587158097 +4522283395
Heinager, Per Håndværker per.heinager@agro.au.dk +4587158218 +4522283319
Heinrichson, Kirsten Laborant kirsten.heinrichson@agro.au.dk +4587158098
Hjelmroth, Louise Akademisk medarbejder louise.hjelmroth@agro.au.dk +4587158232 +4524496243
Holst, Niels Seniorforsker niels.holst@agro.au.dk +4587157618 +4522283340
Hooshmand, Kourosh Ph.d.-studerende kourosh.hooshmand@agro.au.dk +4587158497
Hovmøller, Mogens Støvring mogens.hovmoller@agro.au.dk +4522283361
Ingvordsen, Kaspar Jordbrugsteknolog kaspar.ingvordsen@agro.au.dk +4540144903
Jensen, Elena-Claudia Laborant claudia.jensen@agro.au.dk +4587158098 D130
Jensen, Julie Dybdal Laborant julie.jensen@agro.au.dk +4587158272
Jensen, Kirsten Institutsekretær kirsten.jensen@agro.au.dk +4587158184
Jensen, Mie Marie Hyldegård Forsøgsmedarbejder mijen@agro.au.dk +4593508061
Jensen, Peter Kryger Seniorforsker pkj@agro.au.dk +4587158195 +4521206326
Jensen, Rasmus Emil Ph.d.-studerende rasmusej@agro.au.dk +4587158161
Jensen, Thomas Birger Driftsleder tjn@agro.au.dk +4587158201 +4522283350
Jespersen, Niels Henrik Jordbrugsteknolog henrik.jespersen@agro.au.dk +4587158205 +4522283385
Jing, Shuxuan Ph.d.-studerende shuxuan.jing@agro.au.dk
Justesen, Annemarie Fejer Seniorforsker annemariefejer.justesen@agro.au.dk +4587158135
Jørgensen, Ellen Laborant ellen.jorgensen@agro.au.dk +4587158175
Jørgensen, Johannes Ravn Lektor jrj@agro.au.dk +4587158314
Jørgensen, Lise Nistrup Seniorforsker lisen.jorgensen@agro.au.dk +4587158234 +4522283352
Kemezys, Andrius Hansen Akademisk medarbejder ahk@agro.au.dk +4526796484

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Andersen, Pia Juel Forsøgsmedarbejder pian@agro.au.dk +4525334805
Callesen, Kjeld Forsøgsmedarbejder kjeld.callesen@agro.au.dk +4540594147
Detlefsen, Frits Jordbrugsteknolog fride@agro.au.dk
Kaskholt, Camilla Toft Jordbrugsteknolog ctk@agro.au.dk
Thomsen, Henning Carlo Ledende jordbrugstekniker henning.thomsen@agro.au.dk +4540614899
Østergård, Peter Kjær Jordbrugsteknolog pkoe@agro.au.dk