Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Jyndevad Forsøgsstation | FoulumgaardAskov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Dyrberg, Karin Laborant karin.dyrberg@agro.au.dk +4587154765 +4525534587
Egsgaard, Poul Jes Forsøgsmedarbejder pje@agro.au.dk
Ejsing-Duun, Mette Søgaard Laborant mettes.ejsingduun@agro.au.dk +4587154758 +4593508181
Elsgaard, Lars Lektor lars.elsgaard@agro.au.dk +4587157674
Enggrob, Kirsten Postdoc kile@agro.au.dk
Enkegaard, Annie Seniorforsker annie.enkegaard@agro.au.dk +4587158223
Eriksen, Jørgen Sektionsleder Professor jorgen.eriksen@agro.au.dk +4587157672 +4551680554 PV24, 8824, 2112
Fernandez Pulido, Carlos Rolando Ph.d.-studerende crfp@agro.au.dk
Fomsgaard, Inge S. Lektor inge.fomsgaard@agro.au.dk +4587158212 +4522283399
Fontaine, Doline Ph.d.-studerende doline.fontaine@agro.au.dk
Frederiksen, Birgitte Boyer Laborant bibo@agro.au.dk +4523928647
Fu, Yuting Ph.d.-studerende yuting.fu@agro.au.dk
Gislum, René Lektor rg@agro.au.dk +4520542092
Grados Bedoya, Diego Postdoc diegogradosb@agro.au.dk
Graugaard, Sonja Institutsekretær sonja.graugaard@agro.au.dk +4587158185 +4522283307 7610, A110
Graversgaard, Morten Postdoc morten.graversgaard@agro.au.dk
Green, Ole Adjungeret professor olg@agrointelli.com
Gregersen, Per L. Seniorforsker per.gregersen@agro.au.dk +4587158246
Greve, Mette Balslev Akademisk medarbejder metteb.greve@agro.au.dk +4523209924 8814, 2009
Greve, Mogens Humlekrog Sektionsleder mogensh.greve@agro.au.dk +4520726734 8822, 2080
Grud, Arne Landbrugsmedarbejder arne.grud@agro.au.dk +4525211941
Gyldengren, Jacob Glerup Postdoc jg@agro.au.dk
Haferbier, Mette Sahl Laborant msh@agro.au.dk +4593508027
Hanak, Tobias Postdoc tobias.hanak@agro.au.dk
Hansen, Betina Jordbrugstekniker betinav.hansen@agro.au.dk +4587158284 +4524949633
Hansen, Elly Møller Seniorforsker elly.m.hansen@agro.au.dk +4587157732
Hansen, Hans Henning Driftsleder hansh.hansen@agro.au.dk +4522283356
Hansen, Janne Holm Laborant jannehh@agro.au.dk +4587158134
Hansen, Jens Grønbech Akademisk medarbejder jensg.hansen@agro.au.dk +4524858031 8814, 2012
Harbo, Laura Sofie Ph.d.-studerende lauraharbo@agro.au.dk
Hartvig, Peter Forsøgsleder peter.hartvig@agro.au.dk +4587158203 +4522283301
Hashemi, Fatemeh Postdoc fh@agro.au.dk
Hay, Fiona Ruth fiona.hay@agro.au.dk +4587158382
Hazrati, Hossein Ph.d.-studerende hossein.hazrati@agro.au.dk
Hebelstrup, Kim Lektor kim.hebelstrup@agro.au.dk +4587158271
Heckrath, Goswin Johann Lektor goswin.heckrath@agro.au.dk +4551435035 8822
Heick, Thies Marten Postdoc thiesm.heick@agro.au.dk +4587158119 +4520782357
Heinager, Karen Bjørn Forsøgsmedarbejder karen.heinager@agro.au.dk +4587158097 +4522283395
Heinager, Per Håndværker per.heinager@agro.au.dk +4587158218 +4522283319
Heinrichson, Kirsten Laborant kirsten.heinrichson@agro.au.dk +4587158098
Hermansen, Cecilie Postdoc cecilie.hermansen@agro.au.dk
Hermansen, John Erik john.hermansen@agro.au.dk +4529629538
Hjelmroth, Louise Akademisk medarbejder louise.hjelmroth@agro.au.dk +4587158232 +4524496243
Holme, Inger Seniorforsker inger.holme@agro.au.dk +4587158238
Holst, Niels Seniorforsker niels.holst@agro.au.dk +4587157618 +4522283340
Holte, Lis Bagnkop Laborant lis.holte@agro.au.dk +4587158273
Hooshmand, Kourosh Ph.d.-studerende kourosh.hooshmand@agro.au.dk +4587158497
Hovmøller, Mogens Støvring mogens.hovmoller@agro.au.dk +4522283361
Huerta, Alvaro Calleja Ph.d.-studerende a.calleja@agro.au.dk
Hutchings, Nicholas John Seniorforsker nick.hutchings@agro.au.dk +4587157747 +4521622721 8820, 2005

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Knudsen, Charlotte Hamann Institutsekretær charlotte.knudsen@agro.au.dk +4587158191
Kristensen, Michael Lektor mikr@agro.au.dk +4587158116
Kristine Lysgaard Andersen, Ida Ph.d.-studerende ida.andersen@agro.au.dk
Kristjansen, Helene Saltoft Tekniker helene.saltoft@agro.au.dk +4587154773 +4520968334
Kryger, Per Seniorforsker per.kryger@agro.au.dk +4587158219
Kudjordjie, Enoch Narh Postdoc enochnarh@agro.au.dk
Kudsk, Per Sektionsleder Professor per.kudsk@agro.au.dk +4587158096 +4522283382 7610, A228
Larsen, Anne-Pia Laborant annepia.larsen@agro.au.dk +4587158147 +4522283310
Larsen, Uffe Pilegård Driftsleder uffep.larsen@agro.au.dk +4587158196 +4520941494
Laursen, Bente Birgitte Laborant benteb.laursen@agro.au.dk +4587157503 +4524242956
Lindberg, Verner Landbrugstekniker verner.lindberg@agro.au.dk +4587158207 +4522283384
Lunn, Anja Forsøgsmedarbejder anlu@agro.au.dk
Lövei, Gabor Seniorforsker gabor.lovei@agro.au.dk +4587158224 +4530516461
Madsen, Hans-Peter Forsøgsmedarbejder hanspeter.madsen@agro.au.dk +4587158179 +4522283363
Madsen, Mette Vestergård Seniorforsker mvestergard@agro.au.dk
Mahmood, Zahid Ph.d.-studerende zm@agro.au.dk
Mathiasen, Merete Irene Lejsberg Institutsekretær merete.mathiasen@agro.au.dk +4587158187
Mathiassen, Solvejg Kopp Seniorforsker sma@agro.au.dk +4587158194
Matzen, Niels Akademisk medarbejder nielsmatzen@agro.au.dk +4528979809
Mc Collough, Margaret Rose margaret.mccollough@agro.au.dk
Melander, Bo Lektor bo.melander@agro.au.dk +4587158198 +4522283393
Mortensen, Anders Krogh Postdoc anmo@agro.au.dk
Nicolaisen, Mogens Sektionsleder, Professor mn@agro.au.dk +4587158137 +4524757668 7611, B243
Nielsen, Christian Appel Schjeldahl Jordbrugsteknolog christian.nielsen@agro.au.dk +4531264706
Ohrt, Jette Broeng Institutsekretær jette.ohrt@agro.au.dk +4587158192
Patpour, Mehran Akademisk medarbejder mehran.patpour@agro.au.dk
Petersen, Anders Henrik Ledende jordbrugstekniker andersh.petersen@agro.au.dk +4522283372
Petersen, Jesper Hjort D. Forsøgsmedarbejder jesperh.petersen@agro.au.dk +4587158105 +4522283326
Petersen, Mette Grandt Landin Laborant mg@agro.au.dk
Pinke, Zsolt Postdoc pinkezsolt@agro.au.dk
Rasmussen, Simone Ena Bioanalytiker sr@agro.au.dk +4587154772
Ravnskov, Sabine Lektor sabine.ravnskov@agro.au.dk +4587158136 +4522283313
Rodriguez Algaba, Julian Postdoc julianr.algaba@agro.au.dk +4587158138
Santos, Susana Postdoc suss@agro.au.dk
Schiøtt, Uffe Vincentz Forsøgsmedarbejder uffev.schiott@agro.au.dk +4587158126 +4522283355
Sikder, Md Maniruzzaman Ph.d.-studerende mms@agro.au.dk +4587158131 +4571653031
Skovgård, Henrik Seniorforsker henrik.skovgaard@agro.au.dk +4587158115
Steenberg, Tove Seniorforsker tove.steenberg@agro.au.dk +4587158123
Sønderskov, Mette Akademisk medarbejder mette.sonderskov@agro.au.dk +4587158231
Sørensen, Chris Khadgi Forsker chris.sorensen@agro.au.dk +4587158138
Sørensen, Jakob Forsøgsmedarbejder jso@agro.au.dk +4587158204 +4522283311
Sørensen, Steen Christian Driftsleder steenc.sorensen@agro.au.dk +4587158206 +4522283389
Thach, Tine Forsker tine.thach@agro.au.dk
Topalovic, Olivera Postdoc otopalovic@agro.au.dk
Topbjerg, Henrik Bak Akademisk medarbejder topbjerg@agro.au.dk
Vahdanjoo, Mahdi Ph.d.-studerende mahdi.vahdanjoo@agro.au.dk
Vendelbo, Nikolaj Meisner Ph.d.-studerende nive@agro.au.dk
Wollenweber, Bernd Lektor bernd.wollenweber@agro.au.dk +4587158369 7611, B116
la Cour, Anna Karin annalacour@agro.au.dk
Østergaard-Jensen, Lene Laborantpraktikant lene.ostergaard@agro.au.dk

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning