Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Iversen, Sara Vangerschov Postdoc sara.iversen@agro.au.dk
Jacobsen, Niels Mark Ph.d.-studerende nija@agro.au.dk
Jensen, Andreas Ph.d.-studerende andreasj@agro.au.dk 8822
Jensen, Johannes Lund Postdoc jlj@agro.au.dk +4522193421 8820
Juul, Lone Videnskabelig assistent loju@agro.au.dk
Jéglot, Arnaud Ph.d.-studerende arnaud.jeglot@agro.au.dk
Jørgensen, Margit Styrbæk It-medarbejder margits.jorgensen@agro.au.dk +4522348865 8814, 2007
Jørgensen, Palle Laboratorietekniker palle.jorgensen@agro.au.dk +4522211771 8824
Jørgensen, Uffe Centerleder CBIO, seniorforsker uffe.jorgensen@agro.au.dk +4521337831 8820, 2012
Khodadad Motarjemi, Saghar Ph.d.-studerende sa.m@agro.au.dk
Kjeldsen, Chris Seniorforsker chris.kjeldsen@agro.au.dk +4587157749 +4561747357 8822
Knadel, Maria Tenure Track adjunkt maria.knadel@agro.au.dk +4593508083
Knudsen, Marie Trydeman Seniorforsker mariet.knudsen@agro.au.dk 8822
Koganti, Triven Ph.d.-studerende triven.koganti@agro.au.dk
Koley Peixoto, Leanne Elizabeth E Ph.d.-studerende leanne.peixoto@agro.au.dk
Kolstad, Elisabeth Larsen Ph.d.-studerende elk@agro.au.dk
Kongsted, Anne Grete Seniorforsker anneg.kongsted@agro.au.dk +4587157993 +4522435540 8822
Koppelgaard, Michael Laboratorietekniker michael.koppelgaard@agro.au.dk +4520601772 8826
Kristensen, Ib Sillebak Seniorforsker ibs.kristensen@agro.au.dk +4587158036 +4530288665 8822
Kristensen, Rebekka Kjeldgaard Ph.d.-studerende rekk@agro.au.dk
Kristensen, Troels Seniorforsker troels.kristensen@agro.au.dk +4587158014 8822
Kromann, Anette Ladefoged Laborant alk@agro.au.dk +4587157432
Lamandé, Mathieu Seniorforsker mathieu.lamande@agro.au.dk +4587157694 8822
Larsen, Rene Akademisk medarbejder rene.larsen@agro.au.dk +4593522092 +4593522092 8814, 2010
Lassen, Poul It-medarbejder poul.lassen@agro.au.dk +4593522123 8814, 2011
Lempert, Emma Damgaard Laborantpraktikant elempert@agro.au.dk
Li, Yue Gæsteph.d. yue.li@agro.au.dk
Liang, Zhi Postdoc zhi.liang@agro.au.dk 8822
Lohrum, Nele Ph.d.-studerende nele.lohrum@agro.au.dk
Lærke, Poul Erik Seniorforsker poule.laerke@agro.au.dk +4587157692 +4522401844 8820, 2025
Ma, Chun Postdoc chun.ma@agro.au.dk 8822
Mahmoud, Noha Ph.d.-studerende noha.mahmoud@agro.au.dk
Manevski, Kiril kiril.manevski@agro.au.dk +4593522142 8820, 2021
Meng, Xiaoyi Ph.d.-studerende au657355@agro.au.dk
Miranda Vélez, Jorge Federico Ph.d.-studerende jorge_mv@agro.au.dk
Mogensen, Lisbeth Lektor lisbeth.mogensen@agro.au.dk +4587158025 +4523822998 8822
Mortensen, Esben Øster Videnskabelig assistent eom@agro.au.dk
Munkholm, Lars Juhl Professor lars.munkholm@agro.au.dk +4525152716 8822
Møller, Anders Bjørn Postdoc anbm@agro.au.dk 8820
Nielsen, Anne Sofie Research Group Coordinator - Fundraising asn@agro.au.dk 8822
Nielsen, Claudia Ph.d.-studerende claudia@agro.au.dk
Nielsen, Jørgen Munksgaard Laboratorietekniker jorgenm.nielsen@agro.au.dk +4520949017 8826
Nørgaard, Trine Adjunkt trine.norgaard@agro.au.dk
Nyangáu, Jared Onyango Ph.d.-studerende jn@agro.au.dk
Nørgaard, Henrik Landmålingstekniker hno@agro.au.dk +4587169294 +4540751605 8826
Odgaard, Mette Vestergaard Akademisk medarbejder mette.vestergaardodgaard@agro.au.dk 8822
Olesen, Jørgen Eivind Institutleder jeo@agro.au.dk +4540821659 8814, 3081
Olsen, Preben Akademisk medarbejder preben.olsen@agro.au.dk +4521730711 8822
Omar, Aziz Ph.d.-studerende aziz.omar@agro.au.dk
Paulsen, Margit Laborant margit.paulsen@agro.au.dk +4524455051 8826

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Jing, Shuxuan Ph.d.-studerende shuxuan.jing@agro.au.dk
Justesen, Annemarie Fejer Seniorforsker annemariefejer.justesen@agro.au.dk +4587158135
Jørgensen, Ellen Laborant ellen.jorgensen@agro.au.dk +4587158175
Jørgensen, Johannes Ravn Lektor jrj@agro.au.dk +4587158314
Jørgensen, Lise Nistrup Seniorforsker lisen.jorgensen@agro.au.dk +4587158234 +4522283352
Kemezys, Andrius Hansen Akademisk medarbejder ahk@agro.au.dk +4526796484
Kirkegaard, Sidsel Stein Jordbrugsteknolog sidsel.kirkegaard@agro.au.dk +4587154773 +4522283359
Knudsen, Charlotte Hamann Institutsekretær charlotte.knudsen@agro.au.dk +4587158191
Kristensen, Michael Lektor mikr@agro.au.dk +4587158116
Kristine Lysgaard Andersen, Ida Ph.d.-studerende ida.andersen@agro.au.dk
Kristjansen, Helene Saltoft Tekniker helene.saltoft@agro.au.dk +4587154773 +4520968334
Kryger, Per Seniorforsker per.kryger@agro.au.dk +4587158219
Kudjordjie, Enoch Narh Postdoc enochnarh@agro.au.dk
Kudsk, Per Sektionsleder Professor per.kudsk@agro.au.dk +4587158096 +4522283382 7610, A228
Larsen, Anne-Pia Laborant annepia.larsen@agro.au.dk +4587158147 +4522283310
Larsen, Uffe Pilegård Driftsleder uffep.larsen@agro.au.dk +4587158196 +4520941494
Laursen, Bente Birgitte Laborant benteb.laursen@agro.au.dk +4587157503 +4524242956
Lindberg, Verner Landbrugstekniker verner.lindberg@agro.au.dk +4587158207 +4522283384
Lövei, Gabor Seniorforsker gabor.lovei@agro.au.dk +4587158224 +4530516461
Madsen, Claus Krogh Tenure Track adjunkt clauskrogh.madsen@agro.au.dk
Madsen, Hans-Peter Forsøgsmedarbejder hanspeter.madsen@agro.au.dk +4587158179 +4522283363
Madsen, Mette Vestergård Seniorforsker mvestergard@agro.au.dk
Mahmood, Zahid Ph.d.-studerende zm@agro.au.dk
Mathiasen, Merete Irene Lejsberg Institutsekretær merete.mathiasen@agro.au.dk +4587158187
Mathiassen, Solvejg Kopp Seniorforsker sma@agro.au.dk +4587158194
Matzen, Niels Akademisk medarbejder nielsmatzen@agro.au.dk +4528979809
Mc Collough, Margaret Rose margaret.mccollough@agro.au.dk
Melander, Bo Lektor bo.melander@agro.au.dk +4587158198 +4522283393
Mortensen, Anders Krogh Postdoc anmo@agro.au.dk
Nicolaisen, Mogens Sektionsleder, Professor mn@agro.au.dk +4587158137 +4524757668 7611, B243
Nielsen, Christian Appel Schjeldahl Jordbrugsteknolog christian.nielsen@agro.au.dk +4531264706
Ohrt, Jette Broeng Institutsekretær jette.ohrt@agro.au.dk +4587158192
Paina, Cristiana Akademisk medarbejder cristiana.paina@agro.au.dk
Panting, Michael Postdoc mpanting@agro.au.dk
Patpour, Mehran Akademisk medarbejder mehran.patpour@agro.au.dk
Petersen, Anders Henrik Ledende jordbrugstekniker andersh.petersen@agro.au.dk +4522283372
Petersen, Jesper Hjort D. Forsøgsmedarbejder jesperh.petersen@agro.au.dk +4587158105 +4522283326
Petersen, Mette Grandt Landin Laborant mg@agro.au.dk
Pinke, Zsolt Laszlo Postdoc pinkezsolt@agro.au.dk
Ranvig-Christensen, Niels Peter Jordbrugsteknolog nira@agro.au.dk
Rasmussen, Simone Ena Bioanalytiker sr@agro.au.dk +4587154772
Ravnskov, Sabine Lektor sabine.ravnskov@agro.au.dk +4587158136 +4522283313
Rezaei, Shabnam Ph.d.-stipendiat shabnam.rezaei@agro.au.dk
Rodriguez Algaba, Julian Postdoc julianr.algaba@agro.au.dk +4587158138
Santos, Susana Postdoc suss@agro.au.dk
Schiøtt, Uffe Vincentz Forsøgsmedarbejder uffev.schiott@agro.au.dk +4587158126 +4522283355
Shirvanehdeh, Behrooz Darbani Postdoc bd@agro.au.dk
Sikder, Md Maniruzzaman Ph.d.-studerende mms@agro.au.dk +4587158131 +4571653031
Skovgård, Henrik Seniorforsker henrik.skovgaard@agro.au.dk +4587158115
Steenberg, Tove Seniorforsker tove.steenberg@agro.au.dk +4587158123

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning