Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Olsen, Preben Akademisk medarbejder preben.olsen@agro.au.dk +4521730711 8822
Omar, Aziz Ph.d.-studerende aziz.omar@agro.au.dk
Paulsen, Margit Laborant margit.paulsen@agro.au.dk +4524455051 8826
Pedersen, Birger Faurholt Akademisk medarbejder birgerf.pedersen@agro.au.dk +4522141638 8822
Pedersen, Ingeborg Frøsig Postdoc ifp@agro.au.dk 8824
Petersen, Søren O. Professor sop@agro.au.dk +4587157756 +4528124304 8826
Plauborg, Finn Seniorforsker finn.plauborg@agro.au.dk +4522181809 8820, 2019
Ptak, Emilia Noel Ph.d.-studerende eptak@agro.au.dk +4587154757
Pugliese, Lorenzo Akademisk medarbejder lorenzo.pugliese@agro.au.dk +4587157846 8820
Pullens, Johannes Wilhelmus Maria Postdoc jwmp@agro.au.dk 8820, 2008
Rasmussen, Jim Seniorforsker jim.rasmussen@agro.au.dk +4593522699 8820, 2010
Rasmussen, Stig T. Laboratorietekniker stig.t.rasmussen@agro.au.dk +4540800798 8826
Rasmussen, Ulla Husballe Laborant ullah.rasmussen@agro.au.dk +4587154758 +4593508182 8826
Riis, Kristine Vigh Jordbrugstekniker kristine.riis@agro.au.dk +4520730277
Rubæk, Gitte Holton Lektor gitte.rubaek@agro.au.dk +4587157686 +4593508076 8826
Schjønning, Per Seniorforsker per.schjonning@agro.au.dk +4587157725 8822
Sechu, Gasper Laurent Ph.d.-studerende gasper.sechu@agro.au.dk
Siddique, Imran Ahammad Ph.d.-studerende imran.siddique@agro.au.dk
Skjødt, Maja Hørning Jordbrugsteknolog mahs@agro.au.dk +4593509013 8826
Skov, Morten Elektroniktekniker mosk@agro.au.dk +4587157624 +4520710888 8826
Stensgaard, Bodil Laboratoriefuldmægtig bodil.stensgaard@agro.au.dk +4522780850 8826
Stevenson, Marianne Ahrenfeldt M Laborant marianne.stevenson@agro.au.dk +4593508785 8824
Storgaard Danielsen, Anne-Cathrine Ph.d.-studerende acsd@agro.au.dk
Straarup Nielsen, Michael Ph.d.-studerende michaelstraarup@agro.au.dk +4528602934
Sørensen, Kirsten Kørup Akademisk medarbejder kirstenkoerup@agro.au.dk +4593522131 8820, 2024
Sørensen, Peter Seniorforsker ps@agro.au.dk +4587157738 8824
Langvad, Birgit S. Sekretariatsleder langvad@agro.au.dk +4523310430 8814
Taghizadeh-Toosi, Arezoo Forsker arezoo.taghizadeh-toosi@agro.au.dk +4587157662 8824
Thers, Henrik Postdoc thers@agro.au.dk 8822
Thomsen, Anton Gårde Seniorforsker anton.thomsen@agro.au.dk +4520711810 8822
Thomsen, Ingrid Kaag Seniorforsker ingrid.thomsen@agro.au.dk +4587157763 +4540305856 8824
Thorsøe, Martin Hvarregaard Forsker martinh.thorsoe@au.dk 8822
Wang, Ying Akademisk medarbejder yingwang@agro.au.dk +4593508751 8814, 2007
Wangeci, Alex Njugi Ph.d.-studerende aw@agro.au.dk
Weber, Peter Lystbæk plw@agro.au.dk
Wolf, Kari Anna Ph.d.-studerende kari.wolf@agro.au.dk
Wu, Shubiao Lektor wushubiao@agro.au.dk 8822
Yang, Qi Ph.d.-studerende yangqi@agro.au.dk
Zhang, Jie Ph.d.-studerende jiezh@agro.au.dk
Zhang, Shuo Gæsteph.d. shuo.zhang@agro.au.dk
Zong, Mingming Ph.d.-studerende mingming.zong@agro.au.dk
de Jonge, Lis Wollesen Professor lis.w.de.jonge@agro.au.dk +4524940550 8822
van't Veen, Kim Madsen Ph.d.-studerende km@agro.au.dk
Østergaard, Anna Dorthe Research Group Coordinator - Linguistics ando@agro.au.dk PV24

Medarbejdere på AU Flakkebjerg


Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning