Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | AU Aarhus | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abalos, Diego Seniorforsker d.abalos@agro.au.dk +4520854336
Adetsu, Diana Vigah Ph.d.-studerende dianavigah.adetsu@agro.au.dk
Adjadeh, Wilfred Teejay Kosi Ph.d.-studerende wt.adjadeh@agro.au.dk
Andersen, Bjørn Aamand Akademisk medarbejder bjoern.aamand@agro.au.dk
Andersen, Lene Skovmose Laborant lene.skovmose@agro.au.dk +4529408012 8824
Andersen, Mathias Neumann Professor mathiasn.andersen@agro.au.dk +4522400742
Antoniuk, Vita Postdoc vita.antoniuk@agro.au.dk
Arthur, Emmanuel Seniorforsker emmanuel.arthur@agro.au.dk
Bach, Eva Overby It-medarbejder evao.bach@agro.au.dk +4593522089 8814, 2008
Bach, Jonna Løvlund Videnskabelig assistent jlb@agro.au.dk
Bay, Signe Søndergaard Akademisk medarbejder au566906@agro.au.dk +4528691650
Berg, Torsten Rødel Seniorrådgiver torsten.berg@agro.au.dk +4524858115 8814, 3080
Beucher, Amélie Marie Adjunkt amelie.beucher@agro.au.dk
Biffi, Sofia Postdoc sbiffi@agro.au.dk
Bimantara, Dhimas Sigit
Børgesen, Christen Duus Seniorforsker christen.borgesen@agro.au.dk +4521694138 8820, 2013
Cammarano, Davide Professor davide.cammarano@agro.au.dk +4593522545
Christensen, Bent Tolstrup Professor emeritus bent.t.christensen@agro.au.dk
Christensen, Karina Rysholt Research Group Coordinator - Human Resource kch@agro.au.dk +4540711132 8822, 2058
Cronin, Iris Vogeler Seniorforsker iris.vogeler@agro.au.dk +4520755932 8824
Cui, Shihao Ph.d.-studerende shihaoc@agro.au.dk
Dalgaard, Tommy Sektionsleder Professor tommy.dalgaard@agro.au.dk +4587157746 +4520706132 8822
Dastranj, Maryam Ph.d.-studerende m.dastranj@agro.au.dk
de Carvalho Gomes, Lucas Postdoc lucas.gomes@agro.au.dk
de Jonge, Lis Wollesen Professor lis.w.de.jonge@agro.au.dk +4524940550 8822
Delle Grazie, Fabio Massimo Postdoc fabdel@agro.au.dk
Dold, Christian Tenure Track adjunkt c.dold@agro.au.dk +4593521879
Dorca-Preda, Teodora Postdoc teodora.preda@agro.au.dk +4593522513
Dudenko, Olesia Forsøgsmedarbejder olesia@agro.au.dk
Dyrberg, Karin Laborant karin.dyrberg@agro.au.dk +4525534587 8824
Egholm, Tanja Quottrup Laborant tqe@agro.au.dk +4593522531
Eguizabal Garcia, Marvin Daniel Ph.d.-studerende mdeguizabal@agro.au.dk
Ejsing-Duun, Mette Søgaard Laborant mettes.ejsingduun@agro.au.dk +4593508181 8826
Elsgaard, Lars Professor lars.elsgaard@agro.au.dk
Enggrob, Kirsten Tenure Track adjunkt kile@agro.au.dk +4593521379
Eriksen, Jørgen Sektionsleder Professor jorgen.eriksen@agro.au.dk +4551680554 8824, 2112
Fernandez Pulido, Carlos Rolando Ph.d.-studerende crfp@agro.au.dk
Fouladidorhani, Maliheh Postdoc maliheh-fouladi@agro.au.dk
Galacho, Camilla Brodam Kommunikationsrådgiver brodam@agro.au.dk +4593522136 8814, 3082
Giannini-Kurina, Franca Postdoc francagk@agro.au.dk
Grados, Diego Postdoc diegogradosb@agro.au.dk 8820
Graversgaard, Morten Tenure Track adjunkt morten.graversgaard@agro.au.dk
Greve, Mette Balslev Akademisk medarbejder metteb.greve@agro.au.dk +4523209924 8814, 2009
Greve, Mogens Humlekrog Sektionsleder Professor greve@agro.au.dk +4520726734
Gul, Taza Ph.d.-studerende taza.gul@agro.au.dk
Guo, Haonan Ph.d.-studerende guohaonan@agro.au.dk
Gutierrez, Sebastian Ph.d.-studerende seb.gd@agro.au.dk
Han, Eusun Tenure Track adjunkt eusun.han@agro.au.dk +4593508891
Hansen, Betina Bianca Laborant bhan@agro.au.dk
Hansen, Elly Møller Seniorforsker elly.m.hansen@agro.au.dk 8824

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abdirad, Somayeh Postdoc abdirad@agro.au.dk
Abildgaard, Mette Administrativ koordinator mette.abildgaard@agro.au.dk +4520906715
Abuley, Isaac Kwesi Tenure Track adjunkt ikabuley@agro.au.dk
Ahm, Palle Kristiansen Forsøgsmedarbejder palle.ahm@agro.au.dk +4587158287 +4522283327
Almskou-Dahlgaard, Anders Ledende jordbrugstekniker apad@agro.au.dk +4587154773 +4524839713
Amissah, Amanda Ama Ph.d.-studerende au759942@agro.au.dk
Andersen, Per Elmegaard Jordbrugsteknolog pea@agro.au.dk +4520420970
Andersen, Ulla Landbrugstekniker ulla.andersen@agro.au.dk +4522283383
Andrzejczak, Olga Agata Adjunkt olgaa@agro.au.dk
Azariadis, Aristotelis Ph.d.-studerende aristoteles@agro.au.dk
Bak, Tim Nellemann Jordbrugsteknolog timbak@agro.au.dk
Barnes, Christopher James Tenure Track Adjunkt c.barnes@agro.au.dk
Beck, Brittany Deanna Akademisk medarbejder brittany.beck@agro.au.dk
Bendtsen, Betina Anitta Forsøgsmedarbejder betina.bendtsen@agro.au.dk +4529274249
Boelt, Birte Professor bb@agro.au.dk +4522283328
Brinch-Pedersen, Henrik Professor - Sektionsleder hbp@agro.au.dk +4551239017
Christensen, Lena Laborant lena.christensen@agro.au.dk +4587158205 +4540324658
Cordes, Adam Ph.d.-studerende adamcordes@agro.au.dk
Darbani Shirvanehdeh, Behrooz Postdoc bd@agro.au.dk
Dionisio, Giuseppe Seniorrådgiver giuseppe.dionisio@agro.au.dk
Dong, Menghui Postdoc menghui.dong@agro.au.dk +45 52749853
Driessen, Eugene J.G.G. Landbrugstekniker eugene.driessen@agro.au.dk +4522283396
Eriksen, Lea Kjærgaard Projektkoordinator lke@agro.au.dk +4530568147
Fomsgaard, Inge S. Professor inge.fomsgaard@agro.au.dk +4522283399
Frederiksen, Birgitte Boyer Laborant bibo@agro.au.dk +4541893166
Gislum, René Lektor, Sektionsleder rg@agro.au.dk +4520542092
Gregersen, Per L. Lektor emeritus per.gregersen@agro.au.dk
Hama, Jawameer Postdoc jawameer@agro.au.dk
Hanak, Tobias Postdoc tobias.hanak@agro.au.dk
Hansen, Betina Jordbrugstekniker au223724@agro.au.dk +4587158284 +4524949633
Hansen, Hans Henning Driftsleder hansh.hansen@agro.au.dk +4522283356
Hansen, Janne Holm Laborant jannehh@agro.au.dk +4541893166
Hartvig, Peter Forsøgsleder peter.hartvig@agro.au.dk +4521423192 +4521423192
Hay, Fiona Seniorforsker fiona.hay@agro.au.dk
Hebelstrup, Kim Lektor kim.hebelstrup@agro.au.dk +4587158271
Heinager, Karen Bjørn Forsøgsmedarbejder karen.heinager@agro.au.dk +4587158097 +4522283395
Heinager, Per Håndværker per.heinager@agro.au.dk +4587158218 +4522283319
Holme, Inger Akademisk medarbejder inger.holme@agro.au.dk +4587158238
Holst, Niels Seniorforsker niels.holst@agro.au.dk +4587157618 +4522283340
Hougaard, Thor Forsøgsmedarbejder thor.hougaard@agro.au.dk
Hovmøller, Mogens Støvring Professor mogens.hovmoller@agro.au.dk +4522283361
Ingvardsen, Christina Rønn Akademisk medarbejder christina.ingvardsen@agro.au.dk +4587154982
Jakobsen, Rikke Laborant rij@au.dk +4593508874
Janjic, Jovana Ph.d.-studerende jovana@agro.au.dk
Jensen, Brita Dahl Adjunkt brita.dj@agro.au.dk
Jensen, Frederik Pagh Forsøgsmedarbejder fpj@agro.au.dk
Jensen, Julie Dybdal Laborant julie.jensen@agro.au.dk
Jensen, Kirsten Institutsekretær kirsten.jensen@agro.au.dk +4587158184
Jensen, Peter Kryger Seniorforsker pkj@agro.au.dk +4587158195 +4521206326
Jespersen, Niels Henrik Jordbrugsteknolog henrik.jespersen@agro.au.dk +4587158205 +4522283385

Medarbejdere i Aarhus

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)
Aderele, Meshach Ojo, Ph.d.-studerende, meshach.aderele@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Center for Landscape Research in Sustainable Agricultural Futures - Land-CRAFT
+4593522884
Andreassen, Lars Norge, Tekniker, lna@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Center for Landscape Research in Sustainable Agricultural Futures - Land-CRAFT
Bai, Xiao, Ph.d.-studerende, xiao.bai@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Center for Landscape Research in Sustainable Agricultural Futures - Land-CRAFT
Bøgh, Emil Holt, Akademisk medarbejder, emil.boegh@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Center for Landscape Research in Sustainable Agricultural Futures - Land-CRAFT
+4593508238
Butterbach-Bahl, Klaus, Professor, centerleder, klaus.butterbach-bahl@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Center for Landscape Research in Sustainable Agricultural Futures - Land-CRAFT
+4593588335
Dogan, Gülnur, Center Manager, gulnur@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Center for Landscape Research in Sustainable Agricultural Futures - Land-CRAFT
Ej Efternavn, Komal Kumari, Postdoc, komal.kumari@agro.au.dk, Institut for Agroøkologi - Center for Landscape Research in Sustainable Agricultural Futures - Land-CRAFT

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Godtfredsen, Christian Kjærsgaard Landmand cg@agro.au.dk
Hvelplund, Jakob Jordbrugsteknolog jahv@agro.au.dk
Kaskholt, Camilla Toft Jordbrugsteknolog ctk@agro.au.dk
Klitgaard, Didde Jordbrugsteknolog dikl@agro.au.dk
Thomsen, Henning Carlo Driftsleder henning.thomsen@agro.au.dk +4540614899