Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abalos, Diego Tenure Track Forsker d.abalos@agro.au.dk +4520854336 8820
Abuley, Isaac Kwesi Postdoc ikabuley@agro.au.dk
Adetsu, Diana Vigah dianavigah.adetsu@agro.au.dk
Ahm, Palle Kristiansen Forsøgsmedarbejder palle.ahm@agro.au.dk +4587158287 +4522283327
Al-Zohairi, Selma Ph.d.-studerende selce@agro.au.dk
Almskou-Dahlgaard, Anders Ledende jordbrugstekniker apad@agro.au.dk +4587154773 +4524839713
Andersen, Heidi Mai-Lis Akademisk medarbejder heidimai-lis.andersen@agro.au.dk +4587154781 8822
Andersen, Lene Skovmose Laborant lene.skovmose@agro.au.dk +4529408012 8824
Andersen, Mathias Neumann Professor mathiasn.andersen@agro.au.dk +4522400742
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Andersen, Per Elmegaard Jordbrugsteknolog pea@agro.au.dk +4520420970
Andersen, Ulla Landbrugstekniker ulla.andersen@agro.au.dk +4587158106 +4522283383
Antoniuk, Vita Ph.d.-studerende vita.antoniuk@agro.au.dk
Arthur, Emmanuel Tenure Track Forsker emmanuel.arthur@agro.au.dk +4587157734 8822
Astrup, Bende Institutsekretær bende.astrup@agro.au.dk +4587158265
Averbuch, Bonnie Ph.d.-studerende bonnie.averbuch@agro.au.dk +4587157772
Bach, Eva Overby It-medarbejder evao.bach@agro.au.dk +4593522089 8814, 2008
Baek, Seungha Ph.d.-studerende s.baek@agro.au.dk
Bendtsen, Betina Anitta Forsøgsmedarbejder betina.bendtsen@agro.au.dk +4529274249
Berg, Torsten Rødel Seniorrådgiver torsten.berg@agro.au.dk +4524858115 8814, 3080
Beucher, Amélie Marie Postdoc amelie.beucher@agro.au.dk
Boelt, Birte Seniorforsker bb@agro.au.dk +4587158276 +4522283328 7610, A132
Brodam, Camilla Kommunikationsrådgiver brodam@agro.au.dk +4593522136 8814, 3082
Børgesen, Christen Duus Seniorforsker christen.borgesen@agro.au.dk +4521694138 8820, 2013
Chen, Ji Tenure Track Forsker ji.chen@agro.au.dk
Christensen, Bent Tolstrup Professor bent.t.christensen@agro.au.dk +4587157764 8824
Christensen, Julie Therese Studerende julie.christensen@agro.au.dk
Christensen, Lena Laborant lena.christensen@agro.au.dk +4587158205 +4540324658
Cronin, Iris Vogeler Seniorforsker iris.vogeler@agro.au.dk +4520755932 8824
Dahl, Claus Weirsøe Laborant claus.dahl@agro.au.dk +4587157591
Dalgaard, Tommy Sektionsleder Professor tommy.dalgaard@agro.au.dk +4587157746 +4520706132 8822
De Notaris, Chiara Postdoc cdn@agro.au.dk 8820, 2021
Dige, Mathilde Schiøtt Laborant mathilde.dige@agro.au.dk +4587158134
Dorca-Preda, Teodora Ph.d.-studerende teodora.preda@agro.au.dk +4587157414
Driessen, Eugene J.G.G. Landbrugstekniker eugene.driessen@agro.au.dk +4587158201 +4522283396
Dyrberg, Karin Laborant karin.dyrberg@agro.au.dk +4587154765 +4525534587 8824
Ejsing-Duun, Mette Søgaard Laborant mettes.ejsingduun@agro.au.dk +4587154758 +4593508181 8826
Elsgaard, Lars Lektor lars.elsgaard@agro.au.dk +4587157674 8824
Enggrob, Kirsten Postdoc kile@agro.au.dk 8820
Eriksen, Jørgen Sektionsleder Professor jorgen.eriksen@agro.au.dk +4587157672 +4551680554 8824, 2112
Fernandez Pulido, Carlos Rolando Ph.d.-studerende crfp@agro.au.dk
Fomsgaard, Inge S. Professor inge.fomsgaard@agro.au.dk +4522283399
Frederiksen, Birgitte Boyer Laborant bibo@agro.au.dk +4523928647
Fu, Yuting Ph.d.-studerende yuting.fu@agro.au.dk
Gislum, René Lektor rg@agro.au.dk +4520542092
Grados Bedoya, Diego Postdoc diegogradosb@agro.au.dk 8820
Graugaard, Sonja Institutsekretær sonja.graugaard@agro.au.dk +4587158185 +4522283307 7610, A110
Graversgaard, Morten Postdoc morten.graversgaard@agro.au.dk 8822
Green, Ole Adjungeret professor olg@agrointelli.com
Greve, Mette Balslev Akademisk medarbejder metteb.greve@agro.au.dk +4523209924 8814, 2009

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abuley, Isaac Kwesi Postdoc ikabuley@agro.au.dk
Ahm, Palle Kristiansen Forsøgsmedarbejder palle.ahm@agro.au.dk +4587158287 +4522283327
Almskou-Dahlgaard, Anders Ledende jordbrugstekniker apad@agro.au.dk +4587154773 +4524839713
Alqudah, Ahmad Mohammad Postdoc ama@agro.au.dk
Andersen, Per Elmegaard Jordbrugsteknolog pea@agro.au.dk +4520420970
Andersen, Ulla Landbrugstekniker ulla.andersen@agro.au.dk +4587158106 +4522283383
Andrzejczak, Olga Agata Postdoc olga.andrzejczak@agro.au.dk
Astrup, Bende Institutsekretær bende.astrup@agro.au.dk +4587158265
Azariadis, Aristotelis aristoteles@agro.au.dk
Bekalu, Zelalem Eshetu Postdoc zelaleme.bekalu@agro.au.dk
Bendtsen, Betina Anitta Forsøgsmedarbejder betina.bendtsen@agro.au.dk +4529274249
Boelt, Birte Seniorforsker bb@agro.au.dk +4587158276 +4522283328 7610, A132
Borg, Søren Lektor soren.borg@agro.au.dk +4587158283
Brinch-Pedersen, Henrik Professor hbp@agro.au.dk
Christensen, Lena Laborant lena.christensen@agro.au.dk +4587158205 +4540324658
Dahl, Claus Weirsøe Laborant claus.dahl@agro.au.dk +4587157591
Dige, Mathilde Schiøtt Laborant mathilde.dige@agro.au.dk +4587158134
Dionisio, Giuseppe Akademisk medarbejder giuseppe.dionisio@agro.au.dk +4587158261
Driessen, Eugene J.G.G. Landbrugstekniker eugene.driessen@agro.au.dk +4587158201 +4522283396
Fomsgaard, Inge S. Professor inge.fomsgaard@agro.au.dk +4522283399
Frederiksen, Birgitte Boyer Laborant bibo@agro.au.dk +4523928647
Gislum, René Lektor rg@agro.au.dk +4520542092
Graugaard, Sonja Institutsekretær sonja.graugaard@agro.au.dk +4587158185 +4522283307 7610, A110
Gregersen, Per L. Seniorforsker per.gregersen@agro.au.dk +4587158246
Gyldengren, Jacob Glerup Postdoc jg@agro.au.dk
Hama, Jawameer Postdoc jawameer@agro.au.dk
Hanak, Tobias Postdoc tobias.hanak@agro.au.dk
Hansen, Betina Jordbrugstekniker au223724@agro.au.dk +4587158284 +4524949633
Hansen, Hans Henning Driftsleder hansh.hansen@agro.au.dk +4522283356
Hansen, Janne Holm Laborant jannehh@agro.au.dk +4587158134
Hartvig, Peter Forsøgsleder peter.hartvig@agro.au.dk +4587158203 +4522283301
Hay, Fiona Seniorforsker fiona.hay@agro.au.dk +4587158382
Hazrati, Hossein Postdoc hossein.hazrati@biomed.au.dk +4571614501 1115
Hebelstrup, Kim Lektor kim.hebelstrup@agro.au.dk +4587158271
Heick, Thies Marten Adjunkt thiesm.heick@agro.au.dk +4520782357
Heinager, Karen Bjørn Forsøgsmedarbejder karen.heinager@agro.au.dk +4587158097 +4522283395
Heinager, Per Håndværker per.heinager@agro.au.dk +4587158218 +4522283319
Holme, Inger Seniorforsker inger.holme@agro.au.dk +4587158238
Holst, Niels Seniorforsker niels.holst@agro.au.dk +4587157618 +4522283340
Holte, Lis Bagnkop Laborant lis.holte@agro.au.dk +4587158273
Hovmøller, Mogens Støvring mogens.hovmoller@agro.au.dk +4522283361
Ingvardsen, Christina Rønn Akademisk medarbejder christina.ingvardsen@agro.au.dk +4587154982
Ingvordsen, Kaspar Jordbrugsteknolog kaspar.ingvordsen@agro.au.dk +4540144903
Janjic, Jovana Ph.d.-studerende jovana@agro.au.dk
Jensen, Brita Dahl Forsker brita.dj@agro.au.dk
Jensen, Julie Dybdal Laborant julie.jensen@agro.au.dk +4587158272
Jensen, Kirsten Institutsekretær kirsten.jensen@agro.au.dk +4587158184
Jensen, Peter Kryger Seniorforsker pkj@agro.au.dk +4587158195 +4521206326
Jensen, Thomas Birger Driftsleder tjn@agro.au.dk +4587158201 +4522283350
Jespersen, Niels Henrik Jordbrugsteknolog henrik.jespersen@agro.au.dk +4587158205 +4522283385

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Callesen, Kjeld Forsøgsmedarbejder kjeld.callesen@agro.au.dk +4540594147
Detlefsen, Frits Jordbrugsteknolog fride@agro.au.dk
Egsgaard, Poul Jes Forsøgsmedarbejder pje@agro.au.dk
Kaskholt, Camilla Toft Jordbrugsteknolog ctk@agro.au.dk
Thomsen, Henning Carlo Ledende jordbrugstekniker henning.thomsen@agro.au.dk +4540614899