Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | AU Aarhus | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Hansen, Jens Grønbech Seniorrådgiver jensg.hansen@agro.au.dk +4524858031 8814, 2012
Hansen, Kristian Ph.d.-studerende krihanse@agro.au.dk
Hansen, Olga Laboratorieassistent olga.hansen@agro.au.dk +4593508030 8826
Hashemi, Fatemeh Adjunkt fh@agro.au.dk
Heckrath, Goswin Johann Lektor goswin.heckrath@agro.au.dk +4551435035 8822, 2059
Heiyanthuduge, Thilini Madushika P Lønnet ph.d-stipendiat thilinimadushika@agro.au.dk
Hermansen, Cecilie Postdoc cecilie.hermansen@agro.au.dk +4520852301 8820
Herrera Coy, Maria Camila Ph.d.-studerende maria.herrera@agro.au.dk
Holm, Lasse Busk Videnskabelig assistent lbh@agro.au.dk
Huerta, Alvaro Calleja Postdoc a.calleja@agro.au.dk
Hutchings, Nicholas John Seniorforsker nick.hutchings@agro.au.dk +4587157747 +4521622721 8820, 2005
Iversen, Bo Vangsø Lektor bo.v.iversen@agro.au.dk +4593508045 8822, 2059
Iversen, Sara Vangerschov Postdoc sara.iversen@agro.au.dk
Jahanbazi, Leila Postdoc leila.jahanbazi@agro.au.dk
Jensen, Johannes Lund Tenure Track adjunkt jlj@agro.au.dk +4522193421
Jensen, Line Dinesen Akademisk medarbejder line.dinesen@agro.au.dk +4593509035
Johansen, Kim Møller Laborant k.m.johansen@agro.au.dk +4593522763 +4593522763
Johansen, Mette Brøndum Singers Laborant singers@agro.au.dk
Johar, Jawaria Ph.d.-studerende jawaria.johar@agro.au.dk
Jørgensen, Margit Styrbæk It-medarbejder margits.jorgensen@agro.au.dk +4522348865 8814, 2007
Jørgensen, Palle Laboratorietekniker palle.jorgensen@agro.au.dk +4522211771 8824
Jørgensen, Uffe Professor uffe.jorgensen@agro.au.dk +4521337831
Kaspereit, Meret Daria Ph.d.-studerende meret.kaspereit@agro.au.dk
Khatkar, Ameesh Ph.d.-studerende ameeshkhatkar@agro.au.dk
Knudsen, Marie Trydeman Seniorforsker mariet.knudsen@agro.au.dk +4522258387 8822
Koganti, Triven Postdoc triven.koganti@agro.au.dk
Kong, Meng Ph.d.-studerende mk@agro.au.dk +4593508942
Kongsted, Anne Grete Seniorforsker anneg.kongsted@agro.au.dk +4593522514 +4522435540 8822
Koppelgaard, Michael Laboratorietekniker michael.koppelgaard@agro.au.dk +4520601772 8826
Koyama, Takuma Masterstuderende tkmkym@agro.au.dk
Krabbe, Kasper Ph.d.-studerende kask@agro.au.dk +4593521407
Krishnankutty, Nimisha Ph.d.-studerende nikr@agro.au.dk
Kristensen, Peter Brinkmann Postdoc peter.b.kristensen@agro.au.dk
Kristensen, Troels Seniorforsker troels.kristensen@agro.au.dk +4587158014 8822
Kuhwald, Michael Postdoc michael.kuhwald@agro.au.dk
Kumar, Uttam Postdoc uttam.kumar@agro.au.dk
Lærke, Poul Erik Seniorforsker poule.laerke@agro.au.dk +4587157692 +4522401844 8820, 2025
Lamandé, Mathieu Seniorforsker mathieu.lamande@agro.au.dk +4522240870 8822
Larsen, Rene Akademisk medarbejder rene.larsen@agro.au.dk +4593522092 +4593522092 8814, 2010
Lassen, Poul It-medarbejder poul.lassen@agro.au.dk +4593522123 8814, 2011
Leong, Isabella Marie Project manager isa.leong@agro.au.dk
Liang, Zhi Adjunkt zhi.liang@agro.au.dk
Lindhardt, Magnus Kamau Katana Ph.d.-studerende mkklindhardt@agro.au.dk
Liu, Huan Postdoc liuhuan@agro.au.dk
Lohrum, Nele Ph.d.-studerende nele.lohrum@agro.au.dk
Ma, Chun Postdoc chun.ma@agro.au.dk 8822
Madsen, August Kau Lægsgaard Ph.d.-studerende august.laegsgaard@agro.au.dk
Mäenpää, Maarit Akademisk medarbejder m.maenpaa@agro.au.dk
Malisch, Carsten Stefan Tenure Track adjunkt cmalisch@agro.au.dk +4593522566
Malisch-Johnigk, Friederike Research Group Coordinator malisch-johnigk@agro.au.dk +4593517753 8820

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Jørgensen, Johannes Ravn Lektor jrj@agro.au.dk +4587158314 +4530559316
Jørgensen, Lise Nistrup Seniorforsker lisen.jorgensen@agro.au.dk +4522283352
Justesen, Annemarie Fejer Seniorforsker annemariefejer.justesen@agro.au.dk +4587158135
Kale, Sandip Mallikarjun Tenure Track adjunkt smkale@agro.au.dk
Khatri, Purna Kumar Postdoc purna.khatri@agro.au.dk
Kirkegaard, Sidsel Stein Jordbrugsteknolog sidsel.kirkegaard@agro.au.dk +4587154773 +4522283359
Knudsen, Charlotte Hamann Institutsekretær charlotte.knudsen@agro.au.dk +4530631933
Kristensen, Michael Lektor mikr@agro.au.dk +4529645725 +4529645725
Kryger, Per Seniorforsker per.kryger@agro.au.dk +4587158219
Kudjordjie, Enoch Narh Adjunkt enochnarh@agro.au.dk
Kudsk, Per Professor per.kudsk@agro.au.dk +4522283382
la Cour, Anna Karin Laborant m.fl. annalacour@agro.au.dk
Larsen, Anja Maribo Laborant aml@agro.au.dk
Larsen, Anne-Pia Laborant annepia.larsen@agro.au.dk +4587158147 +4522283310
Larsen, Uffe Pilegård Driftsleder uffep.larsen@agro.au.dk +4587158196 +4520941494
Laugesen, Jakob Lund Akademisk medarbejder au708253@agro.au.dk
Laursen, Bente Birgitte Laborant benteb.laursen@agro.au.dk +4587157503 +4524242956
Lindberg, Verner Landbrugstekniker verner.lindberg@agro.au.dk +4587158207 +4522283384
Livbjerg, My Ph.d.-studerende myli@agro.au.dk
Lövei, Gabor Emeritus gabor.lovei@agro.au.dk +4530516461
Madsen, Claus Krogh Tenure Track adjunkt clauskrogh.madsen@agro.au.dk
Madsen, Hans-Peter Forsøgsmedarbejder hanspeter.madsen@agro.au.dk +4587158179 +4522283363
Madsen, Mette Vestergård Seniorforsker mvestergard@agro.au.dk +4587158121 +4541593003
Martinez, Lisa Postdoc limartinez@agro.au.dk
Matzen, Niels Akademisk medarbejder nielsmatzen@agro.au.dk +4528979809
Melander, Bo Professor bo.melander@agro.au.dk +4522283393
Miller, Sara Postdoc sara.miller@agro.au.dk
Moeinzadeh, Asma Postdoc asmamoein@agro.au.dk
Mojerlou, Shideh Postdoc shmoj@agro.au.dk
Møller, Peter Bokmand Forsøgsmedarbejder au746029@agro.au.dk
Nicolaisen, Mogens Sektionsleder, Professor mn@agro.au.dk +4524757668 7611, B243
Nielsen, Christian Appel Schjeldahl Jordbrugsteknolog christian.nielsen@agro.au.dk +4531264706
Nørholm, Sofie Rosengaard Jordbrugsteknolog sono@agro.au.dk
Patpour, Mehran Akademisk medarbejder mehran.patpour@agro.au.dk
Pedersen, Julie Ph.d.-studerende jupe@agro.au.dk
Petersen, Jesper Hjort D. Forsøgsmedarbejder jesperh.petersen@agro.au.dk +4587158105 +4522283326
Rasmussen, Claus Tenure Track adjunkt claus.rasmussen@agro.au.dk +4522597679
Rasmussen, Louise Reinbach Laborant louirein@agro.au.dk
Rasmussen, Simone Ena Bioanalytiker sr@agro.au.dk +4541893166
Ravnskov, Sabine Lektor sabine.ravnskov@agro.au.dk +4587158136 +4522283313
Rezaei, Shabnam Ph.d.-studerende shabnam.rezaei@agro.au.dk
Rodriguez Algaba, Julian Adjunkt julianr.algaba@agro.au.dk
Shynggyskyzy, Nurbanu Ph.d.-studerende nurbanu.shynggyskyzy@agro.au.dk
Skov, Irene Christina Sjøberg Laborant stina@agro.au.dk
Skovgård, Henrik Seniorforsker henrik.skovgaard@agro.au.dk
Sønderskov, Mette Seniorrådgiver mette.sonderskov@agro.au.dk +4587158231
Sørensen, Chris Khadgi Adjunkt chris.sorensen@agro.au.dk
Sørensen, Jakob Forsøgsmedarbejder jso@agro.au.dk +4587158204 +4522283311
Sørensen, Steen Christian Driftsleder steenc.sorensen@agro.au.dk +4587158206 +4522283389
Tanaka, Takashi Tenure Track adjunkt takashi@agro.au.dk

Medarbejdere i Aarhus

Telefonnr. Navn, Jobtitel, E-mail, Enhed (Bygning, rum)

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning