Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Greve, Mogens Humlekrog Sektionsleder Professor greve@agro.au.dk +4520726734
Gutierrez, Sebastian Ph.d.-studerende seb.gd@agro.au.dk
Gyldengren, Jacob Glerup Postdoc jg@agro.au.dk
Hama, Jawameer Postdoc jawameer@agro.au.dk
Hansen, Betina Jordbrugstekniker au223724@agro.au.dk +4587158284 +4524949633
Hansen, Elly Møller Seniorforsker elly.m.hansen@agro.au.dk +4587157732 8824
Hansen, Hans Henning Driftsleder hansh.hansen@agro.au.dk +4522283356
Hansen, Janne Holm Laborant jannehh@agro.au.dk +4587158134
Hansen, Jens Grønbech Seniorrådgiver jensg.hansen@agro.au.dk +4524858031 8814, 2012
Hansen, Olga Laboratorieassistent olga.hansen@agro.au.dk +4587154758 +4593508030 8826
Harbo, Laura Sofie Ph.d.-studerende lauraharbo@agro.au.dk
Hartvig, Peter Forsøgsleder peter.hartvig@agro.au.dk +4587158203 +4522283301
Hashemi, Fatemeh Postdoc fh@agro.au.dk 8822
Hay, Fiona Seniorforsker fiona.hay@agro.au.dk +4587158382
Heckrath, Goswin Johann Lektor goswin.heckrath@agro.au.dk +4551435035 8822, 2059
Heick, Thies Marten Adjunkt thiesm.heick@agro.au.dk +4520782357
Heinager, Karen Bjørn Forsøgsmedarbejder karen.heinager@agro.au.dk +4587158097 +4522283395
Heinager, Per Håndværker per.heinager@agro.au.dk +4587158218 +4522283319
Hermansen, Cecilie Postdoc cecilie.hermansen@agro.au.dk +4520852301 8820
Hermansen, John Erik john.hermansen@agro.au.dk +4529629538
Holst, Niels Seniorforsker niels.holst@agro.au.dk +4587157618 +4522283340
Hosek, Jiri Akademisk medarbejder jho@agro.au.dk
Hovmøller, Mogens Støvring mogens.hovmoller@agro.au.dk +4522283361
Huerta, Alvaro Calleja Ph.d.-studerende a.calleja@agro.au.dk
Hutchings, Nicholas John Seniorforsker nick.hutchings@agro.au.dk +4587157747 +4521622721 8820, 2005
Høstgaard, Kathrine Øster Laborant kathrinehostgaard@agro.au.dk
Ingvordsen, Kaspar Jordbrugsteknolog kaspar.ingvordsen@agro.au.dk +4540144903
Iversen, Bo Vangsø Lektor bo.v.iversen@agro.au.dk +4593508045 8822, 2059
Iversen, Sara Vangerschov Postdoc sara.iversen@agro.au.dk
Jacobsen, Niels Mark Ph.d.-studerende nija@agro.au.dk
Jensen, Andreas Ph.d.-studerende andreasj@agro.au.dk 8822
Jensen, Johannes Lund Postdoc jlj@agro.au.dk +4522193421 8820
Jensen, Julie Dybdal Laborant julie.jensen@agro.au.dk +4587158272
Jensen, Kirsten Institutsekretær kirsten.jensen@agro.au.dk +4587158184
Jensen, Peter Kryger Seniorforsker pkj@agro.au.dk +4587158195 +4521206326
Jensen, Thomas Birger Driftsleder tjn@agro.au.dk +4587158201 +4522283350
Jespersen, Niels Henrik Jordbrugsteknolog henrik.jespersen@agro.au.dk +4587158205 +4522283385
Justesen, Annemarie Fejer Seniorforsker annemariefejer.justesen@agro.au.dk +4587158135
Juul, Lone Videnskabelig assistent loju@agro.au.dk
Jéglot, Arnaud Ph.d.-studerende arnaud.jeglot@agro.au.dk
Jørgensen, Ellen Laborant ellen.jorgensen@agro.au.dk +4587158175
Jørgensen, Jette Charlotte Black Serviceassistent jette.black@agro.au.dk
Jørgensen, Johannes Ravn Lektor jrj@agro.au.dk +4587158314
Jørgensen, Lise Nistrup Seniorforsker lisen.jorgensen@agro.au.dk +4587158234 +4522283352
Jørgensen, Margit Styrbæk It-medarbejder margits.jorgensen@agro.au.dk +4522348865 8814, 2007
Jørgensen, Palle Laboratorietekniker palle.jorgensen@agro.au.dk +4522211771 8824
Jørgensen, Uffe Professor uffe.jorgensen@agro.au.dk +4521337831
Kemezys, Andrius Hansen Akademisk medarbejder ahk@agro.au.dk +4526796484
Khodadad Motarjemi, Saghar Ph.d.-studerende sa.m@agro.au.dk
Kirkegaard, Sidsel Stein Jordbrugsteknolog sidsel.kirkegaard@agro.au.dk +4587154773 +4522283359

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Kemezys, Andrius Hansen Akademisk medarbejder ahk@agro.au.dk +4526796484
Kirkegaard, Sidsel Stein Jordbrugsteknolog sidsel.kirkegaard@agro.au.dk +4587154773 +4522283359
Knudsen, Charlotte Hamann Institutsekretær charlotte.knudsen@agro.au.dk +4530631933
Kristensen, Michael Lektor mikr@agro.au.dk +4587158116
Kristine Lysgaard Andersen, Ida Ph.d.-studerende ida.andersen@agro.au.dk
Kristjansen, Helene Saltoft Tekniker helene.saltoft@agro.au.dk +4587154773 +4520968334
Kryger, Per Seniorforsker per.kryger@agro.au.dk +4587158219
Kudjordjie, Enoch Narh Postdoc enochnarh@agro.au.dk
Kudsk, Per Professor per.kudsk@agro.au.dk +4522283382
Larsen, Anne-Pia Laborant annepia.larsen@agro.au.dk +4587158147 +4522283310
Larsen, Uffe Pilegård Driftsleder uffep.larsen@agro.au.dk +4587158196 +4520941494
Laursen, Bente Birgitte Laborant benteb.laursen@agro.au.dk +4587157503 +4524242956
Lindberg, Verner Landbrugstekniker verner.lindberg@agro.au.dk +4587158207 +4522283384
Madsen, Claus Krogh Tenure Track adjunkt clauskrogh.madsen@agro.au.dk
Madsen, Hans-Peter Forsøgsmedarbejder hanspeter.madsen@agro.au.dk +4587158179 +4522283363
Madsen, Mette Vestergård Seniorforsker mvestergard@agro.au.dk +4587158121 +4541593003
Mathiasen, Merete Irene Lejsberg Institutsekretær merete.mathiasen@agro.au.dk +4587158187
Matzen, Niels Akademisk medarbejder nielsmatzen@agro.au.dk +4528979809
Mc Collough, Margaret Rose Ph.d.-studerende margaret.mccollough@agro.au.dk
Melander, Bo Lektor bo.melander@agro.au.dk +4587158198 +4522283393
Mortensen, Anders Krogh Postdoc anmo@agro.au.dk
Nicolaisen, Mogens Sektionsleder, Professor mn@agro.au.dk +4587158137 +4524757668 7611, B243
Nielsen, Christian Appel Schjeldahl Jordbrugsteknolog christian.nielsen@agro.au.dk +4531264706
Ohrt, Jette Broeng Institutsekretær jette.ohrt@agro.au.dk +4587158192
Paina, Cristiana Akademisk medarbejder cristiana.paina@agro.au.dk
Panting, Michael Postdoc mpanting@agro.au.dk
Patpour, Mehran Akademisk medarbejder mehran.patpour@agro.au.dk
Pedersen, Julie Ph.d.-studerende jupe@agro.au.dk
Petersen, Jesper Hjort D. Forsøgsmedarbejder jesperh.petersen@agro.au.dk +4587158105 +4522283326
Ranvig, Niels Tandrup Jordbrugsteknolog nira@agro.au.dk
Rasmussen, Simone Ena Bioanalytiker sr@agro.au.dk +4587154772
Ravnskov, Sabine Lektor sabine.ravnskov@agro.au.dk +4587158136 +4522283313
Rezaei, Shabnam Ph.d.-stipendiat shabnam.rezaei@agro.au.dk
Rodriguez Algaba, Julian Adjunkt julianr.algaba@agro.au.dk
Shirvanehdeh, Behrooz Darbani Postdoc bd@agro.au.dk
Skovgård, Henrik Seniorforsker henrik.skovgaard@agro.au.dk +4587158115
Sønderskov, Mette Seniorrådgiver mette.sonderskov@agro.au.dk +4587158231
Sørensen, Chris Khadgi Adjunkt chris.sorensen@agro.au.dk
Sørensen, Jakob Forsøgsmedarbejder jso@agro.au.dk +4587158204 +4522283311
Sørensen, Steen Christian Driftsleder steenc.sorensen@agro.au.dk +4587158206 +4522283389
Thach, Tine Adjunkt tine.thach@agro.au.dk
Thomopoulos, Stamatios Ph.d.-studerende sthom@agro.au.dk
Topalovic, Olivera Postdoc otopalovic@agro.au.dk
Topbjerg, Henrik Bak Akademisk medarbejder topbjerg@agro.au.dk +4587158253
Vahdanjoo, Mahdi Ph.d.-studerende mahdi.vahdanjoo@agro.au.dk
Vendelbo, Nikolaj Meisner Ph.d.-studerende nive@agro.au.dk
Vestergård, Niels Frederik Ph.d.-studerende frederik.vest@agro.au.dk
Vincze, Eva Professor emeritus eva.vincze@agro.au.dk
Wollenweber, Bernd Lektor bernd.wollenweber@agro.au.dk +4587158369 7611, B116
la Cour, Anna Karin annalacour@agro.au.dk

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning