Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Nielsen, Christian Appel Schjeldahl Jordbrugsteknolog christian.nielsen@agro.au.dk +4531264706
Nielsen, Claudia Ph.d.-studerende claudia@agro.au.dk
Nielsen, Jørgen Munksgaard Laboratorietekniker jorgenm.nielsen@agro.au.dk +4520949017 8826
Nørgaard, Trine Adjunkt trine.norgaard@agro.au.dk
Nyangáu, Jared Onyango Ph.d.-studerende jn@agro.au.dk
Nørgaard, Henrik Landmålingstekniker hno@agro.au.dk +4587169294 +4540751605 8826
Odgaard, Mette Vestergaard Akademisk medarbejder mette.vestergaardodgaard@agro.au.dk 8822
Ohrt, Jette Broeng Institutsekretær jette.ohrt@agro.au.dk +4587158192
Olesen, Jørgen Eivind Institutleder jeo@agro.au.dk +4540821659 8814, 3081
Olsen, Preben Akademisk medarbejder preben.olsen@agro.au.dk +4521730711 8822
Omar, Aziz Ph.d.-studerende aziz.omar@agro.au.dk
Patpour, Mehran Akademisk medarbejder mehran.patpour@agro.au.dk
Paulsen, Margit Laborant margit.paulsen@agro.au.dk +4524455051 8826
Pedersen, Birger Faurholt Akademisk medarbejder birgerf.pedersen@agro.au.dk +4522141638 8822
Pedersen, Ingeborg Frøsig Postdoc ifp@agro.au.dk 8824
Pedersen, Julie Ph.d.-studerende jupe@agro.au.dk
Petersen, Anders Henrik Ledende jordbrugstekniker andersh.petersen@agro.au.dk +4522283372
Petersen, Jesper Hjort D. Forsøgsmedarbejder jesperh.petersen@agro.au.dk +4587158105 +4522283326
Petersen, Mette Grandt Landin Laborant mg@agro.au.dk
Petersen, Søren O. Professor sop@agro.au.dk +4587157756 +4528124304 8826
Plauborg, Finn Seniorforsker finn.plauborg@agro.au.dk +4522181809 8820, 2019
Ptak, Emilia Noel Ph.d.-studerende eptak@agro.au.dk +4587154757
Pugliese, Lorenzo Akademisk medarbejder lorenzo.pugliese@agro.au.dk +4587157846 8820
Pullens, Johannes Wilhelmus Maria Adjunkt jwmp@agro.au.dk
Quevedo Cascante, Monica Ph.d.-studerende moqc@agro.au.dk
Rasmussen, Jim Seniorforsker jim.rasmussen@agro.au.dk +4593522699 8820, 2010
Rasmussen, Simone Ena Bioanalytiker sr@agro.au.dk +4587154772
Rasmussen, Stig T. Laboratorietekniker stig.t.rasmussen@agro.au.dk +4540800798 8826
Rasmussen, Ulla Husballe Laborant ullah.rasmussen@agro.au.dk +4587154758 +4593508182 8826
Ravnskov, Sabine Lektor sabine.ravnskov@agro.au.dk +4587158136 +4522283313
Rezaei, Shabnam Ph.d.-stipendiat shabnam.rezaei@agro.au.dk
Riis, Kristine Vigh Jordbrugstekniker kristine.riis@agro.au.dk +4520730277
Rodriguez Algaba, Julian Postdoc julianr.algaba@agro.au.dk +4587158138
Rubæk, Gitte Holton Lektor gitte.rubaek@agro.au.dk +4587157686 +4593508076 8826
Schjønning, Per Seniorforsker per.schjonning@agro.au.dk +4587157725 8822
Sechu, Gasper Laurent Postdoc gasper.sechu@agro.au.dk
Shirvanehdeh, Behrooz Darbani Postdoc bd@agro.au.dk
Siddique, Imran Ahammad Ph.d.-studerende imran.siddique@agro.au.dk
Skjødt, Maja Hørning Jordbrugsteknolog mahs@agro.au.dk +4593509013 8826
Skov, Morten Elektroniktekniker mosk@agro.au.dk +4587157624 +4520710888 8826
Skovgård, Henrik Seniorforsker henrik.skovgaard@agro.au.dk +4587158115
Steenberg, Tove Seniorforsker tove.steenberg@agro.au.dk +4587158123
Stensgaard, Bodil Laboratoriefuldmægtig bodil.stensgaard@agro.au.dk +4522780850 8826
Stevenson, Marianne Ahrenfeldt M Laborant marianne.stevenson@agro.au.dk +4593508785 8824
Storgaard Danielsen, Anne-Cathrine Ph.d.-studerende acsd@agro.au.dk
Straarup Nielsen, Michael Ph.d.-studerende michaelstraarup@agro.au.dk +4528602934
Sønderskov, Mette Seniorrådgiver mette.sonderskov@agro.au.dk
Sørensen, Chris Khadgi Adjunkt chris.sorensen@agro.au.dk
Sørensen, Jakob Forsøgsmedarbejder jso@agro.au.dk +4587158204 +4522283311
Sørensen, Kirsten Kørup Akademisk medarbejder kirstenkoerup@agro.au.dk +4593522131 8820, 2024

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning