Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Kjeldsen, Chris Seniorforsker chris.kjeldsen@agro.au.dk +4587157749 +4561747357 8822
Knadel, Maria Tenure Track adjunkt maria.knadel@agro.au.dk +4593508083 8822, 2073
Knudsen, Charlotte Hamann Institutsekretær charlotte.knudsen@agro.au.dk +4530631933
Knudsen, Marie Trydeman Seniorforsker mariet.knudsen@agro.au.dk +4522258387 8822
Koganti, Triven Postdoc triven.koganti@agro.au.dk
Koley Peixoto, Leanne Elizabeth E Postdoc leanne.peixoto@agro.au.dk
Kolstad, Elisabeth Larsen Ph.d.-studerende elk@agro.au.dk
Kongsted, Anne Grete Seniorforsker anneg.kongsted@agro.au.dk +4587157993 +4522435540 8822
Koppelgaard, Michael Laboratorietekniker michael.koppelgaard@agro.au.dk +4520601772 8826
Kristensen, Michael Lektor mikr@agro.au.dk +4587158116
Kristensen, Rebekka Kjeldgaard Ph.d.-studerende rekk@agro.au.dk
Kristensen, Troels Seniorforsker troels.kristensen@agro.au.dk +4587158014 8822
Kristine Lysgaard Andersen, Ida Ph.d.-studerende ida.andersen@agro.au.dk
Kristjansen, Helene Saltoft Tekniker helene.saltoft@agro.au.dk +4587154773 +4520968334
Kromann, Anette Ladefoged Laborant alk@agro.au.dk +4587157432 8826
Kryger, Per Seniorforsker per.kryger@agro.au.dk +4587158219
Kudjordjie, Enoch Narh Postdoc enochnarh@agro.au.dk
Kudsk, Per Professor per.kudsk@agro.au.dk +4522283382
Kumar, Uttam Postdoc uttam.kumar@agro.au.dk
Lamandé, Mathieu Seniorforsker mathieu.lamande@agro.au.dk +4522240870 8822
Larsen, Anne-Pia Laborant annepia.larsen@agro.au.dk +4587158147 +4522283310
Larsen, Rene Akademisk medarbejder rene.larsen@agro.au.dk +4593522092 +4593522092 8814, 2010
Larsen, Uffe Pilegård Driftsleder uffep.larsen@agro.au.dk +4587158196 +4520941494
Lassen, Poul It-medarbejder poul.lassen@agro.au.dk +4593522123 8814, 2011
Laursen, Bente Birgitte Laborant benteb.laursen@agro.au.dk +4587157503 +4524242956
Lempert, Emma Damgaard Laborantpraktikant elempert@agro.au.dk
Li, Yue Gæsteph.d. yue.li@agro.au.dk
Liang, Zhi Postdoc zhi.liang@agro.au.dk 8822
Lindberg, Verner Landbrugstekniker verner.lindberg@agro.au.dk +4587158207 +4522283384
Lohrum, Nele Ph.d.-studerende nele.lohrum@agro.au.dk
Lærke, Poul Erik Seniorforsker poule.laerke@agro.au.dk +4587157692 +4522401844 8820, 2025
Ma, Chun Postdoc chun.ma@agro.au.dk 8822
Madsen, Hans-Peter Forsøgsmedarbejder hanspeter.madsen@agro.au.dk +4587158179 +4522283363
Madsen, Mette Vestergård Seniorforsker mvestergard@agro.au.dk +4587158121 +4541593003
Malisch, Carsten Stefan Tenure Track adjunkt cmalisch@agro.au.dk
Manevski, Kiril kiril.manevski@agro.au.dk +4593522142 8820, 2021
Mathiasen, Merete Irene Lejsberg Institutsekretær merete.mathiasen@agro.au.dk +4587158187
Matzen, Niels Akademisk medarbejder nielsmatzen@agro.au.dk +4528979809
Mc Collough, Margaret Rose Ph.d.-studerende margaret.mccollough@agro.au.dk
Melander, Bo Lektor bo.melander@agro.au.dk +4587158198 +4522283393
Meng, Xiaoyi Ph.d.-studerende au657355@agro.au.dk
Miranda Vélez, Jorge Federico Ph.d.-studerende jorge_mv@agro.au.dk
Mogensen, Lisbeth Lektor lisbeth.mogensen@agro.au.dk +4587158025 +4523822998 8822
Mortensen, Anders Krogh Postdoc anmo@agro.au.dk
Mortensen, Esben Øster Ph.d.-studerende eom@agro.au.dk
Munkholm, Lars Juhl Professor lars.munkholm@agro.au.dk +4525152716 8822
Møller, Anders Bjørn Postdoc anbm@agro.au.dk 8820
Nicolaisen, Mogens Sektionsleder, Professor mn@agro.au.dk +4587158137 +4524757668 7611, B243
Nielsen, Christian Appel Schjeldahl Jordbrugsteknolog christian.nielsen@agro.au.dk +4531264706
Nielsen, Claudia Ph.d.-studerende claudia@agro.au.dk

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning