Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejderlisten er opdelt efter arbejdssted:

AU Foulum | AU Flakkebjerg | Askov Forsøgsstation

Medarbejdere på AU Foulum

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Pedersen, Ingeborg Frøsig Postdoc ifp@agro.au.dk 8824
Pesch, Charles Postdoc cp@agro.au.dk
Petersen, Søren O. Professor sop@agro.au.dk +4528124304 8826
Plauborg, Finn Seniorforsker finn.plauborg@agro.au.dk +4522181809 8820, 2019
Ptak, Emilia Noel Ph.d.-studerende eptak@agro.au.dk +4587154757
Pugliese, Lorenzo Akademisk medarbejder lorenzo.pugliese@agro.au.dk 8822
Pullens, Johannes Wilhelmus Maria Adjunkt jwmp@agro.au.dk +4593521082
Quevedo Cascante, Monica Ph.d.-studerende moqc@agro.au.dk
Rasmussen, Jim Seniorforsker jim.rasmussen@agro.au.dk +4593522699 8820, 2010
Rasmussen, Stig T. Laboratorietekniker stig.t.rasmussen@agro.au.dk +4540800798 8826
Rasmussen, Ulla Husballe Laborant ullah.rasmussen@agro.au.dk +4593508182 8826
Riis, Kristine Vigh Jordbrugstekniker kristine.riis@agro.au.dk +4520730277
Rodriguez Grisales, Andres Felipe Postdoc afrodriguez@agro.au.dk
Rubæk, Gitte Holton Lektor gitte.rubaek@agro.au.dk +4593508076 8826
Schjønning, Per Emeritus per.schjonning@agro.au.dk
Sechu, Gasper Laurent Postdoc gasper.sechu@agro.au.dk
Shang, Yiwei Ph.d.-studerende ywshang@agro.au.dk
Siddique, Imran Ahammad Ph.d.-studerende imran.siddique@agro.au.dk
Skjødt, Maja Hørning Jordbrugsteknolog mahs@agro.au.dk +4593509013 8826
Stensgaard, Bodil Laboratoriefuldmægtig bodil.stensgaard@agro.au.dk +4522780850 8826
Stevenson, Marianne Ahrenfeldt M Laborant marianne.stevenson@agro.au.dk +4593508785 8824
Storgaard Danielsen, Anne-Cathrine Ph.d.-studerende acsd@agro.au.dk
Straarup Nielsen, Michael Ph.d.-studerende michaelstraarup@agro.au.dk +4528602934
Sørensen, Kirsten Kørup Akademisk medarbejder kirstenkoerup@agro.au.dk +4593522131 8820, 2024
Sørensen, Peter Seniorforsker ps@agro.au.dk 8824
Langvad, Birgit S. Sekretariatsleder langvad@agro.au.dk +4523310430 8814
Thers, Henrik Postdoc thers@agro.au.dk +4593522516 8822
Thomsen, Anton Gårde Emeritus anton.thomsen@agro.au.dk +4520711810
Thomsen, Ingrid Kaag Seniorforsker ingrid.thomsen@agro.au.dk +4540305856 8824
Thornberg, Barbara Sarup Laborant barbara.thornberg@agro.au.dk
Thorsøe, Martin Hvarregaard Forsker martinh.thorsoe@au.dk +4593522518 8822
Uldall-Jessen, Lars Akademisk medarbejder lars.uldall-jessen@agro.au.dk
Unnikrishnan, Akhil Ph.d.-studerende akun@agro.au.dk
Wang, Ying Akademisk medarbejder yingwang@agro.au.dk +4593508751 8814, 2007
Wangeci, Alex Njugi Ph.d.-studerende aw@agro.au.dk
Waqas, Muhammad Ahmed Postdoc ahmed.waqas@agro.au.dk +4593522520
Weber, Peter Lystbæk Postdoc plw@agro.au.dk
Wu, Shubiao Lektor wushubiao@agro.au.dk +4593522758 8822
Xin, Ping Ph.d.-studerende ping.xin@agro.au.dk
Xu, Nan Ph.d.-studerende au725878@agro.au.dk
Zhang, Jie Ph.d.-studerende jiezh@agro.au.dk
Zhang, Shaohui Ph.d.-studerende shaohui.zhang@agro.au.dk
Zong, Mingming Ph.d.-studerende mingming.zong@agro.au.dk
de Carvalho Gomes, Lucas Postdoc lucas.gomes@agro.au.dk
de Jonge, Lis Wollesen Professor lis.w.de.jonge@agro.au.dk +4524940550 8822
van't Veen, Kim Madsen Ph.d.-studerende km@agro.au.dk
Østergaard, Anna Dorthe Research Group Coordinator - Linguistics ando@agro.au.dk +4593522774 PV24

Medarbejdere på AU Flakkebjerg

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Wollenweber, Bernd Lektor bernd.wollenweber@agro.au.dk +4587158369 7611, B116
la Cour, Anna Karin annalacour@agro.au.dk

Medarbejdere på Askov Forsøgsstation

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning