Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere (må ikke skjules eller slettes)

Navn Jobtitel E-mail Telefon Mobil Bygning
Abalos, Diego Tenure Track Forsker d.abalos@agro.au.dk +4520854336 8820
Abuley, Isaac Kwesi Postdoc ikabuley@agro.au.dk
Adetsu, Diana Vigah dianavigah.adetsu@agro.au.dk
Adserballe, Malthe Oksen Jordbrugsteknolog moa@agro.au.dk +4520901637
Ahm, Palle Kristiansen Forsøgsmedarbejder palle.ahm@agro.au.dk +4587158287 +4522283327
Al-Zohairi, Selma Ph.d.-studerende selce@agro.au.dk
Almskou-Dahlgaard, Anders Ledende jordbrugstekniker apad@agro.au.dk +4587154773 +4524839713
Alqudah, Ahmad Mohammad Postdoc ama@agro.au.dk +4593508360
Andersen, Heidi Mai-Lis Akademisk medarbejder heidimai-lis.andersen@agro.au.dk +4587154781 8822
Andersen, Lene Skovmose Laborant lene.skovmose@agro.au.dk +4529408012 8824
Andersen, Mathias Neumann Professor mathiasn.andersen@agro.au.dk +4522400742
Andersen, Mikael Skou Professor msa@envs.au.dk +4587158606 8822, 3008
Andersen, Per Elmegaard Jordbrugsteknolog pea@agro.au.dk +4520420970
Andersen, Ulla Landbrugstekniker ulla.andersen@agro.au.dk +4587158106 +4522283383
Andrzejczak, Olga Agata Postdoc olga.andrzejczak@agro.au.dk
Antoniuk, Vita Ph.d.-studerende vita.antoniuk@agro.au.dk
Arthur, Emmanuel Tenure Track Forsker emmanuel.arthur@agro.au.dk +4587157734 8822, 2053
Astrup, Bende Institutsekretær bende.astrup@agro.au.dk +4587158265
Averbuch, Bonnie Ph.d.-studerende bonnie.averbuch@agro.au.dk +4587157772
Azariadis, Aristotelis aristoteles@agro.au.dk
Bach, Eva Overby It-medarbejder evao.bach@agro.au.dk +4593522089 8814, 2008
Baek, Seungha Ph.d.-studerende s.baek@agro.au.dk
Bekalu, Zelalem Eshetu Postdoc zelaleme.bekalu@agro.au.dk
Bendtsen, Betina Anitta Forsøgsmedarbejder betina.bendtsen@agro.au.dk +4529274249
Berg, Torsten Rødel Seniorrådgiver torsten.berg@agro.au.dk +4524858115 8814, 3080
Beucher, Amélie Marie Postdoc amelie.beucher@agro.au.dk
Boelt, Birte Seniorforsker bb@agro.au.dk +4587158276 +4522283328 7610, A132
Borg, Søren Lektor soren.borg@agro.au.dk +4587158283
Brinch-Pedersen, Henrik Professor hbp@agro.au.dk
Brodam, Camilla Kommunikationsrådgiver brodam@agro.au.dk +4593522136 8814, 3082
Børgesen, Christen Duus Seniorforsker christen.borgesen@agro.au.dk +4521694138 8820, 2013
Callesen, Kjeld Forsøgsmedarbejder kjeld.callesen@agro.au.dk +4540594147
Chen, Ji Tenure Track Forsker ji.chen@agro.au.dk
Christensen, Bent Tolstrup Professor bent.t.christensen@agro.au.dk +4587157764 8824
Christensen, Julie Therese Studerende julie.christensen@agro.au.dk
Christensen, Jytte Research Group Coordinator - Project administration jytte.christensen@agro.au.dk +4523423538 +4523423538 8820
Christensen, Karina Rysholt Research Group Coordinator - Human Resource kch@agro.au.dk +4540711132 8822, 2058
Christensen, Lena Laborant lena.christensen@agro.au.dk +4587158205 +4540324658
Cronin, Iris Vogeler Seniorforsker iris.vogeler@agro.au.dk +4520755932 8824
Dahl, Claus Weirsøe Laborant claus.dahl@agro.au.dk +4587157591
Dalgaard, Tommy Sektionsleder Professor tommy.dalgaard@agro.au.dk +4587157746 +4520706132 8822
De Notaris, Chiara Postdoc cdn@agro.au.dk 8820, 2021
Detlefsen, Frits Jordbrugsteknolog fride@agro.au.dk
Dige, Mathilde Schiøtt Laborant mathilde.dige@agro.au.dk +4587158134
Dionisio, Giuseppe Akademisk medarbejder giuseppe.dionisio@agro.au.dk +4587158261
Dorca-Preda, Teodora Ph.d.-studerende teodora.preda@agro.au.dk +4587157414
Driessen, Eugene J.G.G. Landbrugstekniker eugene.driessen@agro.au.dk +4587158201 +4522283396
Dyrberg, Karin Laborant karin.dyrberg@agro.au.dk +4587154765 +4525534587 8824
Egholm, Tanja Quottrup Laborant tqe@agro.au.dk
Egsgaard, Poul Jes Forsøgsmedarbejder pje@agro.au.dk